پوست و زیبایی.لب.دهان..جوش.اکنه.لکه .پف.ناخن.سوختگی .خال. پیر پوستی.میخچه .زگیل .زونا..پسوزیاریس.چین و چروک.عرق .اگزما.

پوست و زیبایی

 


پوست هاى تیره

افراد با پوست تیره عموما داراى چشم ها و موهاى مشکى یا قهوه اى تیره هستند در این حالت باید لباسى را انتخاب کنند که با رنگ هاى تیره مغایرت داشته باشد. این مغایرت چهره را از یکنواختى بیرون آورده و سبب وقار بیشترى هم مى شود.

رنگ هاى مناسب براى این گروه
صورتى، سفید، خاکى، آبى ملایم، طوسى روشن.

رنگ هاى نامناسب این گروه
قهوه اى تیره، مشکى، فیروزه اى، قرمز تیره، سبز یشمى. چنانچه جزو این دسته افراد هستید، از پوشیدن لباس با رنگ هاى گرم و تیره خوددارى کنید. از آنجایى که رنگ مشکى و آبى تیره (سرمه اى) معمولا به عنوان لباس رسمى کار در نظر گرفته شده و نمى توان به طور کامل آن را کنار گذاشت، بنابراین سعى کنید به کارگیرى آن ها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید.

پوست هاى معمولى (نه تیره نه روشن در اصطلاح گندمگون)

افراد با پوست معمولى مى توانند، تقریبا از هر رنگ لباس استفاده کنند. از آنجایى که هر دو رنگ روشن و تیره مى تواند با این گونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هر دو رنگ مى توان استفاده نمود اما بهتر است پیراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب کرد.

رنگ هاى مناسب این گروه
بژ، آبى، سرمه اى، گندمى، مشکى، صورتى.

رنگ هاى نامناسب این گروه
مغز پسته اى، بنفش، قهوه اى تیره و قرمز.
تنها رنگ هایى که در این گروه اصلا نباید به کار برد رنگ هاى نزدیک به رنگ پوست است. براى مثال اگر رنگ پوست شما زیتونى است از پوشیدن لباس هاى «زیتونى یا قهوه اى» خوددارى کنید.

پوست هاى روشن

این گونه افراد معمولا موهایى بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آن ها سبز، آبى، طوسى یا قهوه اى روشن است. رنگى مناسب این گروه است که با رنگ پوست تضاد داشته باشد.

رنگ هاى مناسب این گروه
آبى ملایم، قهوه اى، بژ، آبى سبز، رنگى غیر از سفید.

رنگ هاى نامناسب این گروه
قرمز، صورتى، نارنجى، زرد، ارغوانى.
در این گروه به طور کلى باید از رنگ هاى خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد کافى با رنگ پوست به وجود آید. به این دسته از افراد، پوشیدن رنگ هاى گرم به هیچ عنوان توصیه نمى شود.

+ فرزانه (ربابه)دریاباری ; ٦:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢٥
comment نظرات ()