پوست و زیبایی.لب.دهان..جوش.اکنه.لکه .پف.ناخن.سوختگی .خال. پیر پوستی.میخچه .زگیل .زونا..پسوزیاریس.چین و چروک.عرق .اگزما.

پوست و زیبایی

 


پوست سالم مشخصات و ویژگی‏های گوناگونی دارد و این مشخصات در شناخت و ارزیابی وضعیت پوست مفید و سودمندند. به زبان متخصصان زیبائی مشخصات پوست سالم عبارتست از یکدستی (بدون لک و برآمدگی) لطافت و رطوبت (نه چرب و خشک) صافی و نبود قرمزشدگی یا سوختگی (بازتاب نور و وضوح دید پوست داخلی) نرمی، استحکام، نبود، چین و چروک (با رنگ مطلوب ارتجاعی و سرشار از کلاژن) نیز نبود جوش یا حساسیت مشخص (حساس نبودن به عفونت)


مراقبت از پوست سالم و رسیدگی به آن معمولا زمان و انرژی بسیار کمی می‏خواهد با وجود این مراقبت نامناسب و کم می‏تواند پوست را خراب و بیمار کند. پس برای مراقبت از پوست پیروی از دستور غذایی مرتب و نیر نظم خاص غذائی کاملا ضروری است. اگر می‏خواهید پوستی جذاب و سالم داشته باشید مصرف مقدار زیادی آب، خواب کافی نرمش ملایم و آرامش روحی است..
پوست هر شخص، مخصوص به خود اوست حالات مختلف پوست را می‏توان به طور کلی به سه دسته تقسمی کرد. پوست هر شخص یکی از این سه نوع است:

پوست چرب. این نوع پوست ظاهری براق با منافذ بزرگ و قابل مشاهده دارد که گاهی به جوش‏های سرسیاه و سرسفید تبدیل می‏شوند ساختمان این نوع پوست ضخیم، زمخت و زرد و رنگ‏پریده است.

پوست خشک. بر دو نوع است یکی خشک و چرب و دیگری خشک و مرطوب، پوست خشک و چرب حساس بوده دارای نقاط پوسته پوسته شده می‏باشد. و هیچ منفذ قابل مشاهده‏ای ندارد. این نوع پوست خیلی زود پر چین و چروک می‏گردد مگر این که به دقت از آن مراقبت شود. پوست خشک و مرطوب بافت ظریف دارد ظاهر آن سخت و خشک بوده و زود ترک ترک می‏شود. حتی در سنین پائین نیز خطوط ریزی در اطراف چشم و دهان افرادی که پوستشان از این نوع است پدید می‏آید.
پوست ترکیبی. این نوع پوست در قسمتی خشک و در قسمتی چربی می‏باشد. بخش مرکزی صورت شامل پیشانی، چانه، و قسمت‏هائی از گونه، ظاهری چرب و براق و بقیه بخش‏های صورت ظاهری خشک دارند.


+ فرزانه (ربابه)دریاباری ; ٦:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢٥
comment نظرات ()