پوست و زیبایی.لب.دهان..جوش.اکنه.لکه .پف.ناخن.سوختگی .خال. پیر پوستی.میخچه .زگیل .زونا..پسوزیاریس.چین و چروک.عرق .اگزما.

پوست و زیبایی

 

 گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی، تحقیقات جدید حاکی از آن است که احتمال بروز بیماری پوستی اگزما در کودکان و نوزادانی که با گربه در تماس هستند، بیشتر از کودکانی است که با حیوانات خانگی در تماس نیستند.
این تحقیقات توسط محققان دانشگاه آریزونا بر روی 486 نوزاد از زمان تولد تا یکسالگی آن‌ها انجام شده است.
در این تحقیقات که بر روی نوزادان انجام شده است، محققان نوازدانی را که در هنگام تولد در خانه آن‌ها حیوانات خانگی، سگ و گربه داشتند به یک گروه و نوزادانی را که با این حیوانات در تماس نبودند در گروه دیگر تقسیم بندی کردند.
این تحقیقات که به مدت یکسال به طول انجامید، محققان کودکانی را که به بیماری اگزما مبتلا شده‌بودند مورد ررسی و مطالعه قرار دادند. به طوری که 27درصد از 134 نوزادی که در خانه آن‌ها حیوان خانگی (گربه) نگه‌داری می‌شد و 17.8 درصد از 286 نوزادانی که در خانه آن‌ها حیوان خانگی نگه‌داری نمی‌شد به بیماری اگزما مبتلا شدند و از 76 نوزادی که در خانه آن‌ها سگ نگه‌داری می‌شد 13.2 درصد نوزادان به این بیمری مبتلا شدند.
«مورالس» سرپرست این تحقیقات می‌گوید: تحقیقاتی که سابقاً انجام شده بود نشان می‌داد که افرادی که در خانه خود سگ و گربه نگه‌داری می‌کنند نسبت به آلرژی‌های مختلف مقاوم‌تر هستند و ما در ابتدای این تحقیقات انتظار داشتیم که نتیجه‌ای مشابه تحقیقات قبلی بدست آوریم اما این تحقیقات نشان داد که اگر کودکان در ابتدای تولد با حیوانات خانگی در تماس باشند، سیستم ایمنی این افراد نمی‌تواند در مقابل بیماری‌های آلرژیکی مقاومت نشان دهد.
کارشناسان بیماری اگزما اعلام کردند: این تحقیقات برای اینکه بگوییم گربه عامل ایجاد بیماری اگزما است، بسیار زود است و برای به دست آمدن نتیجه دقیق‌تر باید تحقیقات دیگری نیز در این زمینه انجام شود.
اما این کارشناسان معتقدند که باید والدین کودکان خود را در ابتدای تولد از حیوانات خانگی دور نگه دارند.

+ فرزانه (ربابه)دریاباری ; ۱:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱٢/۳
comment نظرات ()