پوست و زیبایی.لب.دهان..جوش.اکنه.لکه .پف.ناخن.سوختگی .خال. پیر پوستی.میخچه .زگیل .زونا..پسوزیاریس.چین و چروک.عرق .اگزما.

پوست و زیبایی

 

پف آلودگی پلک‌ها می‌تواند نشانه‌ای از پرکاری تیروئید و کم کاری کبد باشد


باز ماندن بیش از حد پلک‌ها در خواب، برگشت لبه‌ پلک‌ به سمت خارج و زخم قرنیه می‌تواند از عوارض جراحی در درمان پلک‌های پف آلود باشد.
 پف آلودگی یا متورم شدن پلک‌ها که اصطلاحا "پلک کیسه‌ای" نامیده می شود، ناشی از تجمع موضعی مایعات یا وارد شدن چربی‌های حدقه چشم به اطراف پلک‌هاست.
: پرکاری تیروئید و کم کاری کبد در متورم شدن و پف آلودگی پلک‌ها نقش موثری دارند. همچنین نفروز کلیوی و ورم آنژیونوروتیک نیز از عوامل موثر در پف آلودگی پلک‌ها هستند. به طور کلی تجمع مایعات در اطراف پلک‌ها معمولا ناشی از برخی بیماری‌های عمومی است.
برخی موارد طبیعی مانند احتباس مایعات در روزهای قبل از شروع عادت ماهیانه در زنان سبب ایجاد حالت پف آلودگی و متورم شدن پلک‌ها می‌شود. همچنین در مواردی که سر برای مدتی پایین‌تر از بدن قرار گیرد به طور موقتی پلک‌ها متورم می‌شوند که این حالت بلافاصله با بازگشت بدن به حالت عادی از بین می‌رود.
 براثر شل شدن پوست پلک حالتی شبیه به تورم در پلک‌ها ایجاد می‌شود که این امر معمولا وابسته به سن است. اما، در موارد مشابه در افراد جوان‌تر معمولا زمینه‌های فامیلی و ارثی دخالت دارند.
 بین حدقه‌ چشم و پلک، غشا محافظ محکمی وجود دارد که در برخی موارد منافذ بزرگتر از معمول فتق چربی از حدقه به پلک را میسر می‌سازد. به طور کلی وارد شدن چربی حدقه به پلک‌ معمولا از منافذ طبیعی که برای ورود عضلات و عروق وجود دارد، صورت می‌گیرد.
در مواردی که پف آلودگی پلک‌ها با بیماری خاصی همراه است معمولا با درمان بیماری اصلی، مشکل تورم پلک‌ها نیز از بین می‌رود. اما، اگر بیماری به مدت زیادی ادامه داشته باشد، این موضوع سبب شل شدن پوست پلک‌ها می‌شود که بعد از درمان بیماری اصلی این عارضه در پلک‌ها باقی می‌ماند و ممکن است برای درمان به جراحی نیاز باشد.
: شل شدن پوست پلک‌ها در موارد خفیف با کرم‌های پوستی قابل درمان است. در موارد فتق چربی نیز ممکن است با استفاده از همین کرم‌ها قابل درمان باشد. اما در صورت پیشرفت عارضه درمان در هر دو مورد جراحی است.
 عدم درمان تورم و پف آلودگی پلک‌ها عوارضی برای چشم ایجاد نخواهد کرد. این در حالی است که افزایش وزن پلک‌ها باعث ایجاد خستگی چشم در هنگام کار با چشم است. پف آلودگی شدید که با شل شدن بیش از حد پوست همراه است می‌تواند میدان بینایی فوقانی را نیز مختل کند.
+ فرزانه (ربابه)دریاباری ; ٧:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱/۳
comment نظرات ()